צילום: אסף רזון

למה לנחש? 3 סימנים שהבאתם מתנה מוצלחת

07-07-2016
מערכת GiftHead

התעמלות קרקע וקניית מתנות הם שני ענפים שמאד דומים אחד לשני. WTF? אני אסביר. כשמתעמלת עולה לתרגיל קרקע, יש מתח באוויר – אחרי זמן ארוך של אימונים, היא חושפת את העבודה שלה, נותנת את כל מה שיש לה, עם חיוך ואהבה - ובסוף היא עומדת מול השופטים, שצריכים בהינף יד לקבוע ציון. שנייה אחרי הציון – חוזרים לשגרה וכל אחד ממשיך הלאה בחייו. חוץ מזה שאתם לא מביאים מתנות כשאתם לבושים בבגד גוף וקוקו מתוח מידי – זה אחד לאחד: אחרי זמן ארוך של חיפושים ומחשבה (או שזה רק מרגיש ארוך) – אתם מביאים את שיא המצב רוח שלכם, חיוך ואהבה ומציגים את ה-מתנה. "השופט" מעיין בברכה שכתבתם, פותח או לא – ונותן ציון = התגובה. וגם אם תכחישו עד מחר – ממש חשוב לכם לקבל ציון גבוה. ישנם רק 2 הבדלים בין הענפים: הראשון, הוא שבהתעמלות קרקע אין את שלב ההתנצלויות לפני קבלת הציון ("את יכולה להחליף אם את לא אוהבת", "החלק השני של המתנה יגיע מחר", "אני ממש מקווה שתאהבי!" וכו'). ההבדל השני הוא – שבמתנות, לא תמיד מקבלים במקום ציון ברור, ואתם חוזרים הביתה בלי שמץ איך הלך לכם. בשביל זה מצאנו 3 סימנים שיעזרו לכם מאד.

פותחים את זה מיד

אחרי שנקרעה האריזה, והמתנה שהבאתם גלויה לעין, שימו לב איך ממשיך התהליך. האם הקופסה הסגורה עוברת הצידה, או שמי שמקבל את המתנה פשוט כמו ילד, לא יכול להתאפק ומיד פותח את המוצר ומתחיל להשתמש בו. אל תחפשו תירוצים של שעה מאוחרת, טיימינג, או מקום לא נוח. הבאנו פעם במתנה קונסולת Xbox ב-12 בלילה, ומרוב התלהבות, הבחור הכין לעצמו קפה חזק, והתחיל לחבר הכל באותו רגע ולשחק בקפיצות בסלון עד הבוקר. התלהבות של ילד, אבל הוא היה אז מעל גיל 30. גם חולצה שמיד נמדדת, משחק שמיד נפתח וכו' – זה הסימן שאתם מחפשים. סימנים שאי אפשר להחזיר או להחליף את המוצר. אם נתקלתם ב"אני לא פותח את זה עכשיו" תבינו שזה = "אני לא סגור על זה ורוצה לשמור את האופציה להחליף" בפולנית מדוברת.

נושא לשיחה ביום שאחרי

כל אחד יודע, שעל מתנה גרועה פשוט לא מדברים. הצד המקבל – כל כך מבואס, או פגוע, שהוא מדחיק וממש שכח מזה, והצד הנותן חושש להעלות את הנושא. בקיצור – שקט אחרי מתנה – זה כישלון מפואר. לעומת זאת, אם ביום, שבוע, חודש שאחרי - מדברים איתכם על המתנה – מזכירים אותה, לובשים אותה, מצטלמים איתה, ואתם מרגישים שהיא איתכם בסביבה – תנו לעצמכם מדליה. אתם נדיה קומונצ'י.

רצים לספר לחבר'ה

הרמה הכי גבוהה שיש, או ציון 10 מושלם אם תרצו – הוא השלב שזה יוצא מהמעגל הקטן שלכם ושל מי שפרגנתם לא במתנה. כשמגיע הרגע בו מקבל המתנה מדבר על המתנה עם אחרים – וואו, נדיר. זו יכולה להיות שיחה בנוכחותכם שרוצים להשוויץ, זה יכול להיות ששמעתם מגורם שלישי. הנקודה היא שברגע שסיפור המתנה שלכם עובר לגורמים נוספים, תדעו שממש שיחקתם אותם. עכשיו תתחילו לדאוג מהמתנה בפעם הבאה. הסטנדרט ממש גבוה.

לא משנה מה קרה איתכם במתנה האחרונה, תשמרו על הרוח הספורטיבית שלכם – כי המתנה הבאה יכולה להתקבל ממש אחרת. פעם נופלים, ופעם משחקים אותה. לחזור שוב על אותה מתנה מוצלחת בדיוק, זו פחות האופציה. עדיף ניסיון נועז שיוביל ל"אני לא פותח את זה עכשיו", כי בניגוד להתעמלות קרקע, בין חברים, גם זיעה ומחשבה מקורית נחשבים.

שתף את הכיף!
שתף סיפור זה